Obsah

Obec Jablonec

Prvá písomna zmieka o obci je z roku 1342, zo zbierky dokumentov Codex diplomaticus andegavesis, kde sa riešili spory o polia.
Jablonec spadal do panstva Červený Kameň a v roku 1543 bol spísaný prvý urbár obce na základe príkazu Mikuláša Pálfiho, ktorého rod vlastnil toto panstvo.
Existovali spory o to, či Jablonec patrí do farnosti Cífer alebo do farnosti Budmerice, pričom sa jeho príslušnosť menila. V 16. storočí sa skončili posledné spory o to, do ktorej farnosti obce patrí, pripadnutím ku farnosti Budmerice.
V 21. storočí sa obec rozrástla o časť nových domov na severozápade obce a obec bola modernizovaná. 

Obec Jablonec

Aktuality

05.12.2022

Obec Vištuk hľadá ekonómku 1

Obec Vištuk hľadá ekonómku

OBEC VIŠTUK a ZÁKLADNÁ ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU VO VIŠTUKU hľadá na pozíciu účtovníčku/ekonómku, mzdovú účtovníčku/personalistku s nástupom od 01.01.2023.

Detail

30.11.2022

plagát

Pozor na požiare v období Vianoc a Nového roku.

Už sa blížia Vianoce, ten čas rýchlo letí. Aj keď je vonku poľadovica a padá sneh, najviac nástrah na nás vo vianočnom období striehne doma. Podľa štatistík je napríklad pravdepodobnosť domáceho požiaru počas Vianoc až o 50 percent vyššia.

Detail

28.11.2022

plagát

Zapojte sa aj Vy do výzvy: Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Potešme spoločne osamelých seniorov a spravme im krajšie Vianoce. Stačí naplniť krabicu od topánok maličkosťami, ktoré môžu potešiť babičku alebo deduška.

Detail

25.11.2022

plagat

Výstava holubov 26.11.2022

ZÁKLADNÁ ORGANIZÁCIA CHOVATEĽOV POŠTOVÝCH HOLUBOV v Jablonci Vás pozýva na oblastnú výstavu poštových holubov, ktorá sa bude konať v sobotu 26.11.2022 v Spoločenskom dom v Jablonci od 9:00 hodiny. Deti majú vstup zdarma. Čaká Vás bohatá tombola a chutné občerstvenie (guláš, klobásy a domáce vínko)

Detail

25.11.2022

plagát

Násilie páchané na ženách sa týka nás všetkých!

Policajný zbor pri príležitosti „ Medzinárodného dňa za odstránenie násilia páchaného na ženách“, ktorý si každoročne pripomíname dňa 25. novembra , upozorňuje na násilie páchané na ženách. Násilie páchané na ženách je spoločenský problém, ktorý sa týka nás všetkých a zároveň je to najčastejšia

Detail

Novinky a aktuality z nášho webu,
stiahnite si zadarmo mobilnú aplikáciu.
×
Viac informácií